top of page
Gäthlin Haljaste
Gäthlin Haljaste_edited.jpg

Enesearengu coach ja psühholoogiline nõustaja-terapeut

 

Ma olen õppinud nii psühholoogiat, organisatsioonikäitumist, kui ka kehale orienteeritud psühhoteraapiat, aga ka nõustamist, vaimse heaolu teadust ja tulemuste coachingut. Lõpetanud Transpersonaalse Psühholoogia ja Hüpnoteraapia Erakoolis TEADLIK MINA kehapsühhoteraapia väljaõppe, lõpetanud Tartu Ülikooli, õppinud organisatsioonikäitumist Tallina Ülikoolis. Sellel aastal jätkan enese täiendamist konstellatsioonide ja päritoluperekonna mõju ning trauma integreerimise alal Eesti Konstellatsioonide Instituudis. Ma olen SOMA : Kehapsühhoteraapia assotsiatsiooni ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE liige. Mu varasem palgatöö on olnud seotud inimeste arendamise ja juhtide toetamisega.

 

Ma olen isikliku k-ptsh (kompleks-posttraumaatiline stresshäire) kogemusega ja suutnud suures osas terveneda ning ma julgen oma kogemusest väita, et õnnelik elu on võimalik ka pärast väga rasket lapsepõlve. Minu erihuvi on sisemine tasakaal ja eneseteostus, ja see, et mis ometi on need takistavad tegurid, kui paberil tundub justkui kõik korras olevat, aga ikka on sisemised takistused ees. Tegelen lahendustega.

 

Kes on abi saanud?

  • Ma olen aidanud inimesi, kes on lahutamas, kes oma elu muudavad, kes teevad karjääripöördeid, kes küll plaanivad, aga ei julge ja ka neid, kes lähevad uut ametit õppima, et oma unistusi ikkagi ellu viia.  Olen aidanud saada selgust, avada uusi nurki ja koos vaadata, mis on vaiba alla peidetud. Kui selgus on majas, siis kõik otsused tulevad juba ise.

  • Ma olen aidanud lapsevanemaid, et nad mõistaksid oma lapsi. Ma olen alati öelnud, et proovilapsepõlve ei ole olemas. Laste normaalne on see, mida nad iga päev kodus näevad ja nad muudkui kasvavad iga päev. Olukorrad, mis täiskasvanutele on lihtsad, võivad laste jaoks olla eksistentsiaalsed kriisid, kus nad kardavad oma elu pärast ja kogevad suurt traumat. Lapsevanemad vastutavad oma laste eest, sest lapsed on väikesed ja vanemad on suured. Vanemad annavad ja lapsed võtavad.

  • Ma olen olnud olemas ka leina puhul, kuid see lein ei ole alati seotud inimese kaotamisega. Me läbime sama emotsionaalset protsessi igasuguste meile tähtsate kaotuste puhul, näiteks me leiname elu, mida ei tulnud, suhet, mis katkes või ka unistusi, mis kukkusid kildudeks. Sellel kõigel on sama emotsionaalne protsess taga – šokk, eitus, kauplemine, viha, leppimine ja edasi liikumine – ning nende etappide vahel kõikumine, kuni lõpuks saab teema korda ja tekib stabiilsus.

 

Emotsioonide ja tunnete alla surumine töötab ajutiselt, kuid aeg tegelikult ei paranda haavu – hingehaavu parandab see, mida me selle aja sees iseenda ja nende haavadega teeme. On plaastreid ja on tervenemisi. Ma olen kindel, et abi on alati olemas, iseasi kas me oleme valmis abi küsima või vastu võtma. Vägisi kedagi aidata ei saa. Inimesed muutuvad, aga seda ainult siis, kui nad seda ise tahavad.

Ma pakun psühholoogilist tuge stressi ning iseendaga toime tulemisel. Ma saan aidata, kui sul on enesearengu küsimused või kui sul on keeruline seis elus või kui sa  vajad kedagi, kellega sellest kõigest rääkida.

 

Rohkem infot minu kohta:

 

Kontaktandmed:

e-post: gathlin@gmail.com 

tel: 5629 6995

www.hevana.ee/

bottom of page