top of page

Septembrikuu energiad 2016


2016 september tõotab tulla väga huvitav, viljakas ja sündmusterohke kuu!


Kuu algab Kuuloomise ja Päikesevarjutusega 1. septembril, mis avab värava uuele energiale. Kuuloomise päeval tasub mõelda sellele, milliseid uuendusi oma ellu sooviksid tuua, ning pöörduda Kuu poole paludes, et ta kasvama asudes su taotlusi väestada aitaks. Probleemid, mis sel aastal esile on kerkinud ja tegelemist nõudnud, leevenevad, tehes ruumi uutele väljavaadetele. Sel märkimisväärsel ajal üleskerkinud teemad on suunanäitajaks edasisele tegevusele ja nende teemade mõju ulatub tuleva aasta algusessegi.

Planeetide seis soosib inimteadvuse hüppelist nihet. Avanevad uued horisondid, uued võimalused. 16. septembril on Täiskuu ja Kuuvarjutus, Päike on Neitsis ja Kuu Kalade märgis. Selleks ajaks on meil tekkinud selgem arusaam edasistest arengusuundadest. Seni on tänavused Saturni ja Neptuuni seisud soodustanud kahtlemist kõiges ja kõigis, mille eesmärgiks on olnud parema kontakti saamine iseendaga, oma tõe leidmine ja tegelikkuse nägemine sellisena, nagu see on.

Et septembris saabuvatest soodsatest arenguenergiatest täielikult osa saada, on soovitatav veel enne Täiskuud tegeleda esilekerkivate hirmudega, neile ausalt otsa vaadata ja neid vabastada. Retrograadne Merkuur abistab meid selles protsessis, tuues pinnale vabastamist vajavaid teemasid meie alatedvuse- ja hingesügavustest. Kõik teemad, mida praegu on veel vaja vabastada, millega on vaja lõpule jõuda, tulevad septembris ilmsiks.

Kuu alguse Päikesevarjutus varustab meid uue sisemise jõu ja selgusega iseenese tõelisest olemusest. Päikesevarjutus valgustab meie hingi ja aitab meil oma tahet kehtestada ning lõplikult näha, mis meid seni takistanud ja tagasi hoidnud on. Selle varjutuse energia on tugev ja võimas, rõhuasetusega tervenemisel, tõel ja sisemise mina leidmisel.

22. septembril on sügisene pööripäev ja algab sügis. Kevadine ja sügisene pööripäev tähistavad aega aastas, mil päev ja öö on ühepikkused. Sügisesest pööripäevast alates loodusrütmid aeglustuvad ja loodus valmistub talviseks puhkuseajaks. Sügis on meil Eestis külluslik ja täiuslik aastaaeg, mil on veel soojust ja juba ka jahedust, on õisi ja ka vilju, puud langetavad oma kirevaid lehti, ent samas loovad ka pungi uue kevade ootele. Sügis on ühtlasi nii lõpu kui ka alguse aeg ja sellel on suur arengupotentsiaal. Sügisene pööripäev on selginemiste ja kokkuvõtete aeg. Siis tõmmatakse vanale kriips alla ja suunatakse pilk tulevikku. Tänavused astroloogilised seisud toetavad ja võimendavad neid suundumusi igati.

24. septembril liigub Päike Neitsist Kaalude tähemärki. See toob kaasa rõhuasetuse muutuse. Endisest olulisemale kohale tõusevad rahu ja tasakaalu taotlemine, suhtlemine ning koostöö. Septembris ja sel sügisel üldiselt edenevad kõik ettevõtmised, mis pole ajendatud pelgalt omakasust, vaid on kooskõlas ka üldise Kõrgema Hüvega.


Oma koostööd pakuvad meile ka Kristallid, aidates selgusele jõuda nii mineviku, oleviku kui ka tuleviku teemades. Oma tuge pakuvad septembri alguses sinised kristallid: angeliit (aitab ühendust saada oma kaitseinglite ja vaimsete teejuhtidega), sinine pitsahhaat (pakub leebelt tuge ja julgustab), labradoriit (tasakaalustab ja kaitseb muutuste ajal), lasuriit (aitab leevendada pingeid ja hoiab meele kirka) ja kuu teises pooles roosad ning punased kristallid: roosa ahhaat (leevendab stressi ja aitab vabaneda vananenud energiast), roosa kvarts (suurendab armastuse väge igas olukorras) ja roosa kaltsedon (aitab kohaneda uute energiatega ja säilitada kontakti oma keskmega).

Septembri energiates toetavad ka karneool (sisemine soojus ja tugi, sobib eriti neile, kel sügis kurbust kipub tekitama), unakiit (maandab, toetab sisevaatlust ja toob turvatunde) ja šungiit (tõhus kaitse ja maandus).

Kindlasti tasub tuua tuppa marjadega pihlakaoksi. Peale silmailu pakuvad need ka energeetilist kaitset. Pihlakobaraid võib paigutada ka voodipeatsi kohale või lähedusse, töökohale ning koduukse kohale. Pihlakal on tugev positiivne kaitsev energiaväli, mis tõkestab igasuguse madalsagedusliku energia ligipääsu. Pihlakaoksa jupikest võib kanda ka kotis või taskus.

Sügisest energeetilist puhastust toetab kindlasti ka kodumaiste sügisviljade söömine – õunte kasulikkuses ei kahtle keegi ja aroonia on üks võimsamaid ja kasulikumaid marju maailmas. Kodumaised tomatid, kurgid, suvikõrvitsad ja muud viljad on parim toit, millega oma organismi sügisel toita, puhastada ja hellitada. Purustatud pihlakamarjade ja mee segu aga on tõhus toonikum eeloleval pimedal ajal.

Imelist sügist!


Recent Posts

See All
bottom of page