top of page

Novembrikuu energiad 2016November on hinge ja hingede aeg. See kuu on sissejuhatuseks pikale pimedale ajale, mil tähelepanu pöördub enam sisemisele elule, sisemisele valgusele, hingel olevale, hinges toimuvale

November on hea aeg oma sisemuse korrastamiseks. Just pimeduses paistab iga pisemgi valgus eriti hästi silma ja kõige pisemastki leegist võib olla palju tuge. Pimedus suureneb ka intuitsioon ja teravdab meeli. Soodustatud on nii üksi kui ka üheskoos läbi viidavad rituaalid ja kõik, mis puudutab müstikat ja maagiat. Kõik salapärane ja varjatu on novembris kõrgendatud tähelepanu all ja nii mõnelegi saladuslikule mõistatusele leitakse ka kauaoodatud lahendus. Pimedusest ilmub ootamatuid ja tervitatavaid uusi algusi, vanad teemad jõuavad rahuldustpakkuvate lõpetusteni. Kuu algus on rahulikum ja meditatiivsem, kuu lõpupool võib kujuneda vastuolulisemaks. Kokkuvõttes toob november siiski selginemise ja rahu. On kergem jõuda asjade tuumani, näha ja mõista märke ja märguandeid enda sees ja ümber, neid enesele lahti seletada ning ka loominguliselt väljendada.

On enesesse vaatamise, elava tule ümber koondumise ja üksteise toetamise aeg. Kõigel, mis novembris toimub, on eriline sügavuse ja müstika oreool. Ka endas tekkivad pingeseisud avastatakse pimeduses teravdunud tajudega hõlpsamini, ühtlasi on neid ka kergem vabastada, sest nüüd ollakse võimelised asjade tõelist olemust paremini hoomama.

Novembri Täiskuu ajal, kuu keskel, on Päike Skorpionis ja Kuu Sõnnis. See on aeg, mil keskenduda enese jaoks tõeliselt olulisele. On aeg julgelt väljendada oma sügavalt läbitunnetatud tõde ja leida seeläbi hingesugulasi, koonduda hinge vennaskondadesse. Koos tehakse algus niimõnelegi märkimisväärsele ja jätkusuutlikule ühisele ettevõtmisele, mille tulemused saavad ilmsiks mõne aja pärast. Seeme vajab pimedas mulla all olemise aega, et idanema hakata.

Novembri lõpus on Kuuloomine, mil nii Päike kui ka Kuu on Amburis märgis. Asju võetakse kergemalt, soodustatud on ühised sportlikud ja loomingulised tegevused looduses. Õhus on optimismi ja uute alguste paljutõotavat hingust. Südamed täituvad lootuse ja entusiasmiga. Tuntakse rõõmu ja ollakse tegusad. Tasub siiski jälgida, et ei kaldutaks liig uljastesse ekstreemsustesse ega antaks ka järele vastupandamatule laisklemise soovile, sest aeg oma ideedest lähtuvalt tegutsemiseks on kuu lõpus väga soodne ja seda oleks tark ära kasutada.

Pimedas novembrikuus leiame üllatavalt palju sooja ja heledat valgust. See on sügav äratundmine, südame ja hinge valgus, mida näeme nii eneses kui ka oma kaaslastes. Selles valguses hakkame selgemalt nägema uusi edenemise suundi, meie hingedel saab sellest olema palju tuge ja julgustust.

Sügavaid selginemisi ja rahulikku hingedeaega!


Recent Posts

See All
bottom of page