top of page

2017 veebruari energiad


Veebruar valmistab meid ette sel aastal toimuvateks suurteks muutusteks. Yin Tuli Kukk on Ahvilt järje üle võtnud ja hakkab toimetama oma seaduste järgi. Muutumise ja muundumise protsess võib kohati olla intensiivne, tuua nähtavale hirme ja tekitada ärevust. Keset harjumuspärase reaalsuse lagunemist ja näilist kaost hakkavad aga paljud meie seast selgemalt tunnetama oma tõelist olemust, tõelisi soove ja tõelisi võimeid. Uinuvas olekus olnud Vaba Tahe kuuleb Kuke äratushüüdu ja hakkab ärkama. Oluline on end selleks protsessiks ette valmistada, olla maandatud, leida eneses sisemine rahu ja võtta otsustamine oma elu üle enda kätesse.


Me hakkame igaüks omas tempos ent otsustavalt väljuma ohvrirollist ja asuma loojarolli. Sellega seoses hakkame aina enam tundma ja mõtlema südamest ja südamega. Edasiviivad ja jätkusuutlikud valikud ja otsused tehakse südamehäält ja intuitsiooni usaldades. Igaühe südame majakatuli on kutsungiks mõttekaaslaste ja sarnaste huvidega inimeste kogunemiseks uutele alustele rajatud sõpruskondadesse. Igaühe panus meid endisest paremini teeniva maailma loomisesse on oluline. Alusta juba täna, kasvõi väikestest sammudest. Paku abi, avalda arvamust, räägi, mida hinges tunned ja millises suunas tahaksid oma elu arenemas näha. Too oma tõde nähtavale. Aeg on küps.

Sõpruse ja läheduse teema on veebruaris tooniandev ja seda mitte ainult Sõbrapäeva 14. veebruari vaid ka astroloogiliste seisude tõttu. Kõikvõimalikesse suhetesse saabuvad selginemised. Paljud suhted saavad uut hoogu, aga ka lahkuminekud kujunevad veebruaris suhteliselt leebeteks. Mõlemad protsessid kulgevad sujuvamalt kui väljendad ausalt oma sügavamaid tundeid ja tõekspidamisi ning kuulad ära ka teise poole, kuulad südamega.

Selle kuu Täiskuu on 11. veebruaril, mil Päike on Veevalaja ja Kuu Lõvi märgis. Samal päeval on ka osaline Kuuvarjutus. Täiskuuaeg toob nähtavale isiklike ja üldiste huvide sobivuse või sobimatuse tunnetamise ning võimendab ühtusustunnet või selle puudumise tunnet meis. Alateadvuse sügavustest tõuseb endiselt pinnale oma aja ära elanud mustreid, teemasid ja mõttevorme, mille juured võivad ulatuda väga kaugetesse aegadesse ja mis on nüüd valmis lahkuma. Vabadust armastavate Veevalaja ja Lõvi märkide all aset leidev Täiskuu pakub selleks soodsaid võimalusi. Saturni ja Uraani seis loob Täiskuule järgneva kahaneva Kuu ajal soodsad tingimused vana ja uue tasakaalustamiseks ning tasakaalustatud edasiliikumiseks.

Kuuloomine toimub 26. veebruaril. Päike on sel ajal Kalades ja Kuu Veevalajas. Samal päeval toimub ka osaline Päikesevarjutus, mis tähistab mingi eluetapi lõppemist ja aitab ette valmistada pinda uuendusteks. See on esimene võimalus Tuli Kukel end Fööniksina näidata, tõusta omaenese tuhast uue ja elujõulisena ning asuda looma seninägematut uut. Nüüd on aeg hakata otsustavalt tegutsema ja seda iseend, oma sisehäält ning südames tunnetatud tõde usaldades. Enese seest saab igaüks vastused ja juhised edaspidiseks tegutsemiseks.

Veebruari Kuu- ja Päikesevarjutus annavad pöördepunktidele erilise väe, soodustatud on kõikvõimalikud rituaalid. Rituaalid saavad erilise jõu ja mõju, kui neid läbi viia õues ja lõkke ümber ning koos mõttekaaslastega, aga ka üksi küünlatule ääres toimetades saab varjutuste mõju kasutada. Maandatusele oleks sel ajal hea eriliselt tähelepanu pöörata. Maa ja loodus pakuvad meile alati ja igas olukorras oma jäägitut ja tingimusteta toetust. Kui tasakaal kipub muutuste keerises kõikuma lööma, siis saab end alati looduses laadimas käia. Piisab kui kallistad mõnd puud, kasvõi pargis :)

Südamlikku ja tasakaalukat veebruarikuud!


Recent Posts

See All
bottom of page