top of page

2017 Aprillikuu energiad


Aprill, naljakuu, toob endaga märgatavad muutused. 2017. aastat tervikuna on nimetatud Illusioonide purunemise aastaks. Uus visioon kogub jõudu ja on aprilliks saavutanud juba sellise hoo, et pühib kõik vananenu oma teelt.


Aprill võib kujuneda karmiliseks, proovilepaneku kuuks. Kõik pööratakse pea peale ja pahupidi. Nähtamatu saab olulisemaks nähtavast. Toimub (väga) vanade mustrite esile kerkimine ja vabastamine. Vanad mustrid ei tööta enam. Seda enam tasub meeles hoida, et huumoril on suur jõud ja iseenda üle on kõige mõnusam naerda ning mitte olla enda vastu liiga karm. Aprill suunab meid tundma õppima oma tõelist olemust. Nüüd saame lõigata seda, mida oleme külvanud või jätnud külvamata. Pead end nägema sellisena nagu oled. Kui ise ei taha vaadata, siis peegeldab seda sulle maailm ja see võib sulle tunduda survestamisena. On aeg olla enese vastu aus, tunnistada oma vigu ja eksimusi ning lasta neist lahti. Tasub ka uurida, kus on su uskumuste juured, kust nad tulevad ja kas nad on veel vajalikud või on aeg nad vabastada. On aeg vaadata ennast ja elu Kuninga ja Kuninganna arhetüübile omase küpse ja õiglase pilguga ning teha oma alateadvuses inventuur ja suurpuhastus.

Uute energiate juurdevool on nii jõuline, et kõik aegunu, mis seisab meie ja piiritute võimaluste vahel, saab lihtsalt teelt eest tõugatud. See protsess kulgeb oluliselt ladusamalt, kui töötad sellega kaasa, mitte sellele vastu. Teadvustamine ja lahtilaskmine on võtmeks uude maailma. Eluga ühte jalga käimine ei väsita ega kurna, vastupanu teeb seda. Püüdkem siis voolata Eluga kaasa, usaldada oma sisetunnet, teadvustada ja mitte klammerduda. Vabanemine aegunust toob kaasa suuri selginemisi ja kirkaid taipamisi, mis meid me Hingesihtidel pikkade sammudega edasi viivad. Kõike, millest puudust tunned, saad oma ellu ise luua. Seda me siin õppimas-meenutamas olemegi.

Õnneks kogub kevad looduses hoogu, päike käib aina kõrgemalt ja paitab aina soojemini, puud, lilled ja linnud on juba rõõmsalt kevadet kuulutamas. Kui tunded-mõtted üle pea kokku kipuvad lööma, saab loodusest alati abi ja lõõgastust. Eestlase parimad maandajad – meri, mets ja põld – on alati kohal ja ootavad :) Ole siis enese vastu aus ja õiglane, aga ka kannatlik ja hooliv. Kõik läheb hästi, me oleme ühendatud, me kasvame, kõik on võimalik :)

Aprilli Täiskuu on 11. aprillil kell 9:08. Päike on sel päeval Jäära ja Kuu Kaalude märgis. Seekordne Täiskuu toob taas kord tähelepanu alla suhete teema ja juhib tähelepanu Südamesse. Suhtlemine enese sees ja enesest väljapoole peab lähtuma südamest, et olla uuenevas maailmas rahuldust pakkuv, edasiviiv ja jätkusuutlik. Suhted eneses ja teistega vajavad korrastamist ning tõstmist uutele alustele. Kaaludele on oluline harmoonia ja tasakaal. Leppimine, ühise keele ja kompromisside otsimine ja leidmine on aprilli Täiskuu eel, ajal ja järelkajana soodustatud. Astroloogiline seis soosib aprilli keskel õiglaste, mõlemaid pooli parimal viisil teenivate lahenduste leidmist ning ellurakendamist. Paljud „surnud seisus” olnud energiad, suhted, olukorrad saavad uut jõudu, leiavad lahendused ja laengu edasi liikumiseks ja lahenemiseks. Täiskuu aeg võib kujuneda pingeliseks, ent saabuvad läbimurded löövad õhu puhtaks ja pildi selgeks.

Kuuloomine toimub 26. aprillil kell 15.16, mil nii Päike kui ka Kuu on Sõnni tähemärgis. Sõnnile on tähtis rahu ja stabiilsus. Maamärgina soosib Sõnni mõju kõike, mis on seotud maaläheduse, füüsiliste meelte ja maiste naudingutega. Kuigi pikaajaliste projektide käimalükkamiseks on aeg soodne, tuleb siiski jälgida, et ei kasutataks liigselt survet ega jõuvõtteid.

Keskendu sellele, mis on sinu jaoks kõige olulisem. Seda saad edukalt teha ja tunnetada, kui end korralikult, põhjalikult ja süvenenult maandada. Võta aeg maha ja tunneta Emakest Maad ja tema südametukseid. Maa meid kannab, Maa meid toidab, ta ei rutta ega kiirusta, ometi kõik toimub parajal ajal. On aeg tunnetada, kas oled kooskõlas nii Taeva kui ka Maaga, sest tasakaal on edenemiseks oluline. On aeg puhata tunnetades Maa tuge ja usaldades oma südant ning Elu kulgu, ning lasta protsessidel rahulikult lõpuni käia ja laheneda. Kuuloomise ajal paku enesele midagi head ja mõnusat, mis laseb su kehal ja meelel lõõgastuda ning tunda end kindlalt ja hoituna.

Edukat ja kaunilt kevadist aprillikuud!


Recent Posts

See All
bottom of page