top of page

Katrini käe all kevadiselt kauniks


Ühel märtsikuu päeval võtsin üle pika aja kogeda iluteenust ja nimelt Katrini Ilu- ja Teraapiatoas Kristallikoja lahke katuse all.

Tuleb tunnistada , et ma pole pidev ilutoodete ega -teenuste tarbija ja minu viimasest professionaalsest näohooldusprotseduurist kosmeetikakabinetis oli selleks päevaks möödunud juba mitukümmend aastat... Seega lisaks sain ka hea võrdlusmomendi toonase ja kaasaegse näohoolduse osas. Katrini teraapiatuba on mõnusa atmosfääriga väike vaikne oaas keset linnasaginat, kus saab endale lubada nii seest kui pealt poolt lõõgastavaid ja tervendavaid protseduure Katrini professionaalse ja kogenud käe ja juhatamise all. Seekord valisin kogeda näohooldust.

Katrin kasutab hoolduseks Lõuna Aafrikas toodetavat näohooldustoodete sarja NIMUE. Hoolduse eesmärgiks on nahka puhastada, toniseerida, niisutada ja kergelt pinguldada. NIMUE nahaekspertide poolt välja töödatud unikaalne filosoofia tugineb neljale hoolduse printsiibile: Noorendamine, Taastamine, Antioksüdeerimine ja Päikesekaitse. Kõik aktiivained on suunatud puhastama, viimistlema ja uuendama nahka selle sügavates kihtides. Sellised lisandid nagu vitamiinide C ja E estrid, pigmendi tõkestajad, sojauba, riisi proteiin, “Kigelia Africana” ekstraktid ja eeterlikud õlid aitavad kaasa naha tervendamisele ja noorendamisele.

Kuna Lõuna Aafrika kliima sarnaneb üksjagu eestimaisega, siis tekitab sealt pärinev tootesari minus ühtaegu nii usaldust kui ka uudishimu. Sätin end mõnusati pikutama, lõdvestun, sulgen silmad ja usaldan end Katrini pehmete käte hooldada.


Kõigepealt valmistab Katrin mu naha hoolduseks ette, soojendab, puhastab nahapinna, tunnen, et mu nahk nagu ärkaks, andes nõusoleku hooldust vastu võtta ja kaasa töötada. Järgmiseks sammuks on naha ensüüm-koorimine. Selline koorimine toimub ilma terakeste ja hõõrumiseta. Ensüümid leotavad lahti surnud naharakud, mis siis lihtsalt koos ensüümidega nahalt maha pestakse. Selline koorimisviis sobib ka kõige õrnemale nahale. Edasi tuleb juba happega koorimine, mis kestab 3 minutit ja on väga põhjalik ning tõhus. Nende mõne minutiga koorib hape naha pinnakihi, lihvib kortse ja arme ning ühtlustab pigmendilaike. Pärast kolmeminutilist mõjuaega tuleb hape nahal neutraliseerida. Seda, kuidas nii hape kui ka neutraliseerija nahal töötavad on huvitav tunnetada, surnud naharakkude kihi eemaldamine toob kaasa mõnusa kerge tunde. Sellele kiirele ja tõhusale puhastustööle järgneb äärmiselt mõnus ja lõõgastav näo, kaela ja dekolteepiirkonna massaaž rahustava kreemiga. Andunud massaažisõbrana naudin igat hetke. Kogu mu tähelepanu on näol ja kaelal ning seal valitseval värskuse ning mõnutundel ning erinevate kosmeetikumide lõhnade ning olemuse tunnetamisel. Protseduur mõjub nii lõõgastavalt, et peast allapoole olen keha olemasolu peaaegu unustanud...

Pärast massaaži kannab Katrin mu näole jahutava maski. Mask katab ka mu silmalaud, see on minu jaoks uudne, meeldiv kogemus. Mask mu näol mõjub rahustavalt, lõõgastavalt, niisutavalt ja pleegitavalt ning sisaldab palju C- vitamiini. Viisteist minutit maski mõjuaega tundub sobilik kasutada väikeseks meditatsiooniks. Tundub, et kaetud silmadega olemine justkui suunaks mu tähelepanu väljast ja pinnalt iseenese sisse. Sisemisse vaikusse suubudes kaob ajataju. Jääb vaid mõnus olemine. 15 minutit maskialust aega saavad aga ühel hetkel siiski läbi ja Katrin võtab mul kummiseks muutunud maski eest. Tunne on nagu oleks mu näole restart tehtud :) Kõige lõpuks saab mulle osaks veel C-vitamiini sprei ja kreem. Viimistluskreem sisaldab mentooli ja teisigi jahutavaid ja toniseerivaid aineid, seda on tunda nii lõhnast kui ka nahal. Tunnen nagu oleks kogu mu näonahk tehtud jahedast tuulest. See on tavatult mõnus ja huvitav tunne. Nahk tunneb end nagu kevad ise, Primavera :) Tundub, et Katrini puhul võib tegemist olla haldja või võluriga, kes puudutab sind kergelt, kuid samas uskumatult sügavalt :)

Tunnen end värske ja lõõgastununa ja osa minust tahaks mõnusasti edasi pikutada ja nautida, kuid uudishimu ajab siiski püsti, sest tahan tunnet ja pilti kokku panna. Peeglist vaatab mulle vastu oluliselt siledama ja rõõsama näoga inimene :) Nahk tundub ka katsudes uskumatult värske ja sile ning näib noorem. Täna on hooldusest möödas 10 päeva ja efekti on endiselt tunda. Tänu sügavale koorimisele mõjuvad nüüd ka igapäevased kreemid palju tõhusamalt ja pääsevad sügavamale naha sisse. Eriti tore on see, et kasutatud toodete sari sobib kõigile nahatüüpidele ja nii sagedasemaks kui ka harvemaks kasutamiseks. Olemas on nii salongi- kui ka kodukosmeetika tooted. Oma kogemus veenab paremini kõigest.

Olen oma kevadvärske naha ja hoolduskogemuse eest südamest tänulik ja soovitan seda mõnusat kogemust teistelegi. Katrini Ilu- ja Teraapiatoa FB-lehel on keegi arvustuseks kirjutanud: „Katrin on imeline”, jääb üle vaid nõustuda.

Katrini kontaktandmed leiad aadressilt www.iluteraapia.eu


Recent Posts

See All
bottom of page