top of page

Septembrikuu energiad 2017


Kõik, kõik on uus septembrikuus... Praegu on kindel vaid üks – kõik muutub. September on muutuste ja ümberhindamiste kuu. Meie looduses tähistab september pööret pimedama poolaasta suunas. Väline pimenemine ja jahenemine toob aga erilise tähelepanu alla tervise ja tervenemise ning sisemise valguse ja soojusega seotud teemad.


Kogu meie planeet ja kollektiivne ühisteadvus on läbimas suurt muutumise ja muundumise protsessi, sellest pole pääsu kellelgi. Igaühel on oma isiklikul tasandil võimalik valida, kuidas neid muutusi läbida. Selge see, et sellises suurusjärgus muudatused ei pruugi olla mõnusad ega kerged. Kui kergeks või raskeks me selle enese jaoks teeme, sõltub aga ainuüksi meist endist. Vastuseisu muutustele toodavad alateadlikud hirmud, mille esile kerkimine on tegelikult lausa tervitatav, sest see võimaldab meil neid teadvustada ja hakata teadvuse valgusesse toomise kaudu neid vabastama ning tervendama.

Muundumise ja muutustega kohanemise käigus võib ette tulla ka tõrkeid, kriise, nii kehalist kui ka hingelist ebamugavust, hirmu ja haiguseid. Kõik uude pilti mittesobiv ja jätkusuutmatu, nii kehas kui ka hinges, tuuakse nähtavale. See kõik ilmub lagedale vaid selleks, et saaksime selgema pildi sellest, mis meis veel vajab tervenemist ja tervendamist. Muutusi on oodata kõigis eluvaldkondades – uskumustes, sihtides, eesmärkides, elustiilis ja suhetes. Tervenemise ja muundumise tähe all kulgeb terve septembrikuu. Transformatsiooni, ümberhindamise ja kohanemisega tegeleme ka oktoobris ja novembris. Nende sügiskuude jooksul saavutame eneseteadvustamises ja -tervendamises ka märkimisväärseid edusamme, avastame aina enam oma intuitsiooni ja võimeid iseenese tervendajatena ning oma elu loojatena. Sel tähtsal ja põneval teekonnal on oluline võtta vastutus oma elu ja selles toimuva eest vaid iseenesele ning hakata oma elu looma teadlikult. Teejuhiks sel teel on Süda. Süda õpetab meile, kuidas olla andestav, kannatlik ja kaastundlik nii iseenda kui ka teiste vastu. Vaid südamega näed selgelt.

Septembri Täiskuu on 6. septembril kell 10.03. Päike on Neitsi ja Kuu Kalade märgis, nende vastandmärkide koosmõjul tekkiv energia on ideaalne sügava puhastuse läbiviimiseks oma alateadvuses. See seis on justkui loodud piirangutest ja takistustest vabanemiseks ja muudatuste ning uuenduste vastuvõtmiseks, hea võimalus murda välja „surnud ringist”. Mida avatum, kannatlikum ja elu usaldavam suudad septembri esimesel nädalal olla, seda parem – selle täiskuu järelmõjud ulatuvad kaugele. Ole tänulik kõige eest, mis su sisemusest nähtavale ilmub ja valmis ootamatuteks pööreteks vabaduse ja sõltumatuse suunas. Kuu kahanedes saad puhastumisele erilist väge anda 14. septembril, mis on kaduneljapäev ja eriti soodus päev vabanemaks kõigest, mis enam ei teeni. Anna siis rõõmu ja tänuga vabaks kõik, mille aeg on ümber, tehes ruumi uuele.

Septembri Kuuloomine on 20. septembril kell 8.30, mil nii Päike kui ka Kuu on mõlemad Neitsi märgis. See on ideaalne aeg tervenemiseks, puhastumiseks, vigade parandamiseks ja korra loomiseks eneses ja enese ümber. Neitsi soov on süsteemselt ja analüütiliselt lähenedes jõuda asjade ja nähtuste sügava tuumani, eristada reaalsus illusioonidest ja ettekujutusest, parandada vead ja ning ravitseda sügavalt ja pühendunult harmooniat takistavad kitsaskohad. Selle Kuuloomise energiad soosivad sügavate hingehaavade tervenemist, vabaduse ja sõltumatuse saavutamist ja hoidmist ning Armastuse väes muutuste loomist oma ellu. See on soodne aeg luua oma ellu muutusi tervislikuma toitumise ja liikumise, ennastsäästvama suhtumise, üldiste huvidega kooskõlas toimimise ja teenimise osas.

22. september on Sügisene Pööripäev ja kell 23.02 algab sügis. Sügisene pööripäev tähistab aega, mil päev ja öö on ühepikkused, sealt edasi jäävad päevad lühemaks ning pimedat aega on aina enam. Looduse rütmid aeglustuvad, puud ja põõsad loovad uue kevade tarvis pungi ja valmistuvad tasapisi tänavusi lehti langetama. Meie kodumaine loodus pakub praegu oma parimat, imelisi värvimänge ja külluslikku saaki. On õisi ja vilju ja ega see „vananaiste suvigi” tulemata jää. Söö võimalikult palju värskeid kodumaiseid marju, seeni, kaun-, juur- ja köögivilju, kõik nad on praegu oma parimas väes ja ideaalseks toiduks su kehale. Käi võimalikult palju looduses, too tuppa marjadega pihlakaoksi. Pihlakamarju on tänavu eriliselt palju, neist saad valmistada niimõndagi tervislikku ja väekat talviseks turgutuseks ja raviks. Pihlakamarjadest kee on ilus ja tugeva kaitseväega. Marjadega pihlakaoks kodu ukse ja voodi peatsi kohal või lähedal hoiab kõik kurja ja negatiivse kodust eemal.

Keset kõike seda muundumise ja kohanemise möllu hoolitse oma tervise eest, ole enese vastu leebe ja usu endasse. Kõik vastused ja kogu selgus on sinu sees juba olemas. Sa oled ainulaadne, sinu tahe loeb. Leia kooskõla iseenda ja maailmaga ja hakka elama oma tõe kohaselt. Alusta väikestest muudatustest, muuda oma igapäevast rutiini. Mine kuhugi, kuhu oled ammu igatsenud minna, tee midagi, millest oled ammu unistanud, lihtsalt astu esimesed sammud oma unistuste täitumise suunas. Julguse, rõõmu ning tänuliku südamega muutustele vastu minnes on elu kui põnev seiklus, kaoses peidavad end kord ning nauding. Kaotada pole meil midagi, võita aga terve uus maailm. :)

Põnevat ja edukat septembrikuud!

Kristallikoda


Recent Posts

See All
bottom of page