top of page

Sinu Ego, Vaimsed Teejuhid ja Intuitsioon – mil viisil nad sinuga suhtlevad

Igaüks meist kuuleb hääli oma peas. Kuid kelle hääled need on? Kuidas neil vahet teha?

Tuhanded mõtted sisenevad meie meeltesse ja väljuvad sealt. Iga minut, iga päev. Mõned neist alateadlikult ja mõned teadlikult. On keeruline olla teadlik kõigist häältest oma meeles, kuid just nende teadvustamine on valgustumise suunas liikumiseks oluline.

Paljud vaimsed õpetajad ja meditatsioonipraktikad õpetavad meid mõtetega mitte kaasa minema, vaid olema vaatleja. Me ei ole meie mõtted, vaid vaatleja nende taga. Me oleme see, kes kuulab oma mõtteid.

Meditatsioon võib olla fantastiline praktika, kuid häält oma peas ei õnnestu alati eirata. Meie sisemine dialoog on meie tervise, füüsilise, emotsionaalse ja vaimse heaolu seisukohalt väga oluline.

„Mõistus on suurepärane vahend, kui me seda õigesti kasutame. Kui seda kasutatakse siiski valel moel, muutub see väga hävitavaks” ütleb Eckhart Tolle. Kui õpime määratlema oma meele erinevaid hääli, aitab see meil rakendada oma meelt kui võimsat vahendit juhendamise ja selguse teenistusse.

1. Ego hääl

Ego esmane ülesanne on tagada füüsiline ellujäämine. Oma varajastel aastatel kogeme me tavaliselt ego häält oma sisemise häälena, sest see aitab meil end kaitsta ja õpetab piire tundma.

Meie ego on valdavalt tingitud ühiskonnast ja mõjutatud varasemast kogemusest, kultuurist ja hirmudest. Kuigi ego peamine ülesanne on kaitse, juhib ego hääl sageli tähelepanu hirmudele.

Meie ego tahab rääkida soovidest, turvalisusest, plaanidest, ärevusest ja stressist. Tavaliselt pakub ego välja halvima võimaliku stsenaariumi. Samuti on ego hääl kohutav kohtumõistja ja diskrimineerija. Meie ego hääl tahab, et tal oleks alati õigus. Ta vihkab, et temas kaheldakse ja armastab end ohvrina näidata.

Sellel häälel on võime ignoreerida nii Kõrgema Mina häält kui ka Vaimsete Teejuhtide häält. See tekib tihtipeale meie meele esiosa vasakpoolses piirkonnas. Ego hääl on kindel ja autoriteetne. Ego suhtleb peamiselt sõnadega, samuti pinnapealsete emotsioonidega.

2. Kõrgema Mina / Intuitsiooni hääl

Hinge sisemiseks juhtimissüsteemiks on Kõrgem Mina või Intuitsiooni hääl, mis on ühenduses Universumiga. See on olemas, et sinu eest hoolitseda - vaimselt ja emotsionaalselt. Sageli suhtleb see hääl sõnadega.

Kui ego hääl on autoriteetne, siis Kõrgema Mina hääl on pehmem ja vaiksem. Seda on pigem "tunda", kui "kuulda".

See hääl suhtleb tavaliselt peenel, salalikul moel või unede kaudu. Kuid see võib muutuda ka püsivaks, visaks või närivaks.

Kui Kõrgem Mina räägib, näib kõik olevat mõtestatud. Samuti on tunda koheselt tekkivat sisemist teadlikkust.

3. Vaimsete Teejuhtide / Inglite hääl

Need hääled on vaiksemad kõigist teistest. Neid kuuldakse sageli keha parempoolsest küljest tulevatena. Võid kuulda ka helinaid oma kõrvades, kui mõne teate vastu võtad. Vaimsete Teejuhtide hääl on tavaliselt sisemine ja seda kogetakse meditatsiooni kaudu.

Teejuhid ja Inglid suudavad suhelda ka sõnadega. Samuti võid märgata mingeid füüsilisi märke või käivituvad kummalised kokkusattumused.

Selline hääl on tavaliselt alati rahulik, hoolitsev, armastav ja õrn. Need hääled ei ole kunagi nõudlikud ega toeta hirmu ega ärevust. Mõnikord ei pruugi nende saadetud sõnumid esialgu olla täielikult arusaadavad või võivad olla sümboolsed.

Hääli eneses jälgides ja teadvustades hakkad järkjärgult paremini mõistma, kelle hääl sinuga suhtleb ja milline neist pakub sulle parimat lahendust.

Tõlgitud allikast: https://www.ibelieveinmothernature.com/my-mindfulness/the-voice-of-your-ego-spirit/

Tõlkis: Kaia Kullamaa

Recent Posts

See All
bottom of page