top of page

Augustikuu energiad 2018


August, lõikuskuu, juhatab sisse aasta teise poole. Augustikuu märksõnaks võiks olla „teisiti”. Nii mõnigi protsess, mis juba mõnda aega kas vaiksemalt või tuntavamalt käinud on, jõuab nüüd küpsuseni ja kvalitatiivse arenguhüppe staadiumisse.


Asjad hakkavad selginema ja liikuma, jõutakse selgete arusaamadeni ning nii oodatud kui ka ootamatuid muutusi ilmub me eludesse lausa riburada. Mõne asja puhul, mis vahepeal justkui takerdunud tundus, avanevad nüüd võimalused teostumiseks ja edasi liikumiseks. Seda mööda, kuidas muutuvad meie mõttemustrid, märkame võimalusi näha ja teha asju teisiti, suhtuda teisiti, minna teist teed ja läheneda oma kaugematele eesmärkidele teisi teid pidi. Paljud taipamised viivad meid edasi hoopis ladusamalt ja kergemini, kui varem eeldada oskasime. Olles vanadest raamidest välja astunud, märkame tagasi vaadates, kui ahtad olid meie varasemad arusaamad, mis takistasid meid nägemast paljusid teisi lähenemisteid, lahendusi ja võimalusi, mis nüüd meie ees avanevad. Muutusi toob august meile kõigile ja kõik nad on meie parimaks hüvanguks, ka need, mis esmapilgul kuigi meeldivad ei näi. Mõnikord tunduvad muutused ka rasked ja arusaamatud, kuid just need on kohad ja hetked, mil saame kõige paremini harjutada oma suhtumiste ja mõtete teadlikku muutmist ja juhtimist ning just seda oskust ongi meil kõigil vaja järjekindlalt treenida. Oluline on jääda oma hingeteele, kõrgematele ideedele ja ideaalidele truuks, elada ja tegutseda nendest lähtuvalt.

August algab Kahaneva Kuu energiates. Neljapäev, 9. august, on Kaduneljapäev ja hea aeg koristamiseks, kokkuvõteteks ning lahtilaskmisteks. Kuuloomine toimub 11. augustil kell 12:58. Nii Päike kui ka Kuu on Lõvi märgis. Vahetult enne Kuuloomist aga toimub osaline Päikesevarjutus, mis on ka Eestis nähtav. Päikesevarjutus leiab aset 11. augustil kell 11:55 kuni 12:36, varjutuse kõrghetk on kell 12:15. Kuu, asetsedes sel hetkel Maa ja Päikese vahel, varjab mõneks minutiks servakese meile nähtavast Päikesekettast. Päikesevarjutuse ja Kuuloomise ühendatud energia loob võimaluse alustada uut eluetappi, toob selgust, lõpetusi ja uusi algusi. Päike oma kodumärgis, Lõvis, võimendab südamest lähtuvaid energiaid, soosib suuremeelsust, julgust, koostööd ja harmooniat, avarat mõtlemist ja suuri tundeid. Lõvis võimendatud päikeseenergia aitab leida ja kasutada omaenda sügavat sisemist väge. Kuu kasvades on vaja veel loobuda vanadest mustritest ning neist lähtuvatest ootustest ja lootustest, et uuele ruumi teha. Jätkub sisemine töö iseendaga.


23. augustil siirdub Päike Lõvist Neitsi märki. See toob kaasa tervenemise läbi tasakaalustumise, teadvustamise ja enesedistsipliini. Kui Lõvi tegeles rohkem elu füüsiliste aspektidega, siis Neitsi toob tähelepanu vaimsele ja müstilisele. Lõvi armastab, jagab ja naudib, Neitsi analüüsib ja ravitseb.

Augusti Täiskuu on 26. augustil kell 14:56, Päikesega Neitsi ja Kuuga Kalade märgis. Selle Täiskuu energia on külluslik, loominguline ja romantiline ning igati nauditav. Kuu lõpp kulgeb positiivses toonis, inspiratsioonist ja värsketest ideedest kantuna. On soodne aeg vabanemaks kõigist piiranguist ja takistustest, mõelda ja näha elu uuest vaatevinklist, teha kaugeleulatuvaid tulevikuplaane ja luua julgeid visioone. Augustikuu lahutamatu osa on ka Perseiidide tähesadu. Üle taeva tuiskavaid sabatähti on kõige rohkearvulisemalt näha 12.-13. augusti öösel. Pangem siis soovid valmis, et neid meteooride sabas kosmosesse lennutada.

Augustis toimub palju, võta rahulikult ja hoolitse, et oleksid maandatud. Toida oma keha kogu selle kodumaise küllusega, mida augustikuine loodus meile pakub – söö värskeid marju ja köögivilju, joo puhast vett. Kosuta end looduses, uju ja naudi lõikuskuu küpseid ja heldeid energiaid. Hoia pea selge ja süda valla, sellest tuleb suurepärane kuu.


Recent Posts

See All
bottom of page