top of page

Detsembrikuu energiad 2021

Juba ongi käes selle aasta viimane kuu, Talvekuu, Jõulukuu, aasta kõige pimedam aeg ja uue Valguseaasta sünni kuu. Detsember algab Vana Kuu vaibuvas hägusas energias. Aasta hakkab lõppema, on aeg vaadata möödunud aastale tagasi, teha kokkuvõtteid ja järeldusi ning lasta minna kõigel, mis edenemist takistab. Ees ootavaid muutuste aegu on parem läbida selgema meele ja kergema „pagasiga”.Teine detsember on Kaduneljapäev, eriti soodne aeg koristamiseks, loobumiseks ja lahti laskmiseks nii materiaalses kui ka vaimses ja emotsionaalses plaanis. Kaduva Kuu ajal, mis kestab kuni Kuuloomiseni, võib energia tunduda hajus ja seiskunud, justkui kobaksid unise peaga udus. Kuuloomine toob uue energialaengu ja muutuse.


Aasta viimane Kuuloomine on neljandal detsembril kell 9:42 Päikese ja Kuuga Amburi märgis. Selle Kuuloomisega kaasneb ka Täielik Päikesevarjutus. Varjutus kestab poole kaheksast poole kaheteistkümneni ega ole Põhjapoolkeral nähtav. Selle Kuutsükli algus ühendatuna varjutatud Päikesega, avab järjekordsed võimalused otsustavateks muutusteks, mis väljenduvad nii isiklikus kui ka kollektiivses elus. Energiad ja olukorrad soosivad järjest enam egotasandilt lahkumist ja rõhuasetuse muutumist hinge ning südame teemade kasuks. Tahtmine ja saavutamine jäävad tahaplaanile ja esile kerkivad empaatia, kaastunne ja armastus. See on paljude tundlike inimeste jaoks kauaoodatud nihe üldistes energiates. Samas neile, kes veel vanades mustrites kõvasti kinni, ei pruugi see nihe sugugi nii mõnus tunduda ja võib tuua isegi pettumuse tundeid.


Detsembri keskpaik toob jätkuvalt võimalusi luua selgust oma ellu, asetades meid vastamisi lahendamist ja otsustamist vajavate läbivate teemadega me eludes. Seda jällegi nii isiklikus ja sisemises kui ka välises ja kollektiivses plaanis.


Täiskuu on 19. detsembril kell 6:24, Päike on Amburis ja Kuu Kaksikute märgis. Selle Täiskuu energia aitab leida lahendusi vabaduse ja turvalisuse teljel ette tulevatele konfliktsituatsioonidele ja muuta oma suhtumisi neisse teemadesse, isegi kardinaalselt.


21. detsember on Talvine Pööripäev, aasta kõige pimedam aeg, pikimad ööd ja kõige lühemad päevad. Päike peatub nüüd kolmeks päevaks oma „talvepesas”, et siis 25. detsembrist alates hakata uuesti Valguse poole liikuma, päevad hakkavad siitmaalt taas väikese sammukese haaval pikemaks ja valgemaks kosuma. Detsembri pimedatel öödel on loodetavasti võimalik näha põhjataevas tähesadusid. Geminiidide tähesadu kulmineerub 13.-14. detsembri ja Ursiidid tähesadu 22.-23. detsembri öödel, mil selge taeva korral saame nautida sabatähtede kauget ja maagilist tantsu ning ühendada see avar taevane vaatemäng enesele sobiva ja soovitud reaalsuse loomise praktikaga.


Pööripäeval siirdub Päike Amburist Kaljukitse märki, millest tulenevalt Amburi tulihingelised vabaduse ja ideede teemad vahetuvad Kaljukitse maiste turvalisuse ja stabiilsuse teemadega. Nende teemade vahel põrkumine on püsivalt pinnal ja aktiivne aasta lõpuni. Jõulupühade aegu võib õhus olla pingeid, seetõttu tasub võtta endale ja lubada ka teistele aega ja ruumi eneses selguse leidmiseks ning harjutada suhtlemist südame tasandilt ja kaastundest lähtuvalt. Kuu lõpp ja aastavahetus toovadki enam harmoonilisi taotlusi ja ühenduses olemise soovi. Järgmistel kuudel annab see energia inimesi ühendavale veidi suurema kaalu kui neid lahutavale.


Võimalik, et jätame vana aasta seljataha tõdemusega, et passiivseks jääda ja ainult paremaid aegu loota pole lihtsalt enam võimalik. Vaadates tagasi möödunud aastale peame möönma, et turvaline mugavustsoon on jäädavalt kadunud ja sinna naasmine on mõeldamatu. Me lihtsalt ei mahu endistesse raamidesse enam ära. Oleme vanast kestast kes juba väljunud, kes väljumas ja kohtume omaenese uue, kuid samas iidse ning sügavama olemusega. Uue loomise protsess kogub aina hoogu ning muutuste loomisest, valikute tegemisest ja uute piiride kehtestamisest saab mõneks ajaks meie uus reaalsus. Sellel aastal läbitud teekonna eest aga tee enesele aasta lõpus pikk pai ja lase olnul kerguse ja tänutundega minna.


Ilusat detsembrikuud ja aasta lõppu!

Kristallikoda

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page