top of page

Juunikuu energiad 2020

Käes on kõige valgusküllasem aeg aastas. Loodus on tulvil imelistest lõhnadest, värvidest, rõkkavast linnulaulust, õitsengust ja kasvuenergiast. Hing heliseb sellega kaasa ja soovib liikuda loodusega samas rütmis, edasi, vabaduse ja valguse poole.

Juuni toob hoogu ja liikumist, elumuutvaid taipamisi, uute suundade avanemisi, avarust, valikuvõimalusi ja süvenevat usku endasse. Muutuste ja transformatsiooni energiate mõju süveneb ja haarab aina kiiremini aina enam inimesi endaga. Vanade mustrite hääbumine ja nendest lahti loksutamine saab veelgi hoogu juurde, sest seda, mis maha peab jääma on palju, aga mida edasi, seda kergemaks läheb vanast loobudes enesetunne ja olemine. Tõeline Olemine pakub nii palju rõõmu, rahulolu ja avarust hinge, et varem võibolla vastumeelse või raskena tundunud muutused hakkavad aina enam tunduma kergenduse ja rõõmuna. Toimub suur ümberhäälestamine, seda nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil, alates nähtamatutest vaimsetest kuni globaalsete füüsiliste protsessideni. Ülemaailmses mastaabis võib see kaasa tuua maavärinaid ja vulkaanipurskeid, isiklikus plaanis aga väljenduda suurema tundlikusena (helid, valgus, nahk), unehäiretena, suurenenud veevajadusena, ootamatute lühiajaliste pea-, lihas- või liigesvaludena, tunned end vaheldumisi väsinu ja väga erksana, enesetunne võib olla veider. Üleminek on alanud ja kestab veel mõnda aega, me harjume ja õpime end uutesse sagedustesse häälestama. Tee viib meid eemale isikliku turvalisuse ja kuuluvuse kinnisideedest, progressiivse mõtlemise ja probleemide lahendamise suunas. Maa väärtused - materialism, tarbijalikkus, raha, teadus on vaja järk-järgult asendada Õhu väärtustega - intellekt, teave, koostöö, maailma mitmemõõtmeline mõistmine.


Juuni Täiskuu on 5. juunil kell 22:12, Päike on Kaksikute ja Kuu Amburi märgis. Samal ööl toimub ka osaline Kuuvarjutus, mis kulmineerub kell 22:24. Varjutus on Eestis nähtav ent halvasti jälgitav, sest sel ajal Kuu alles tõuseb ja on veel madalal horisondi kohal. Kuuvarjutuse energia on nagu Täiskuu kõrgemas astmes, mis toob kaasa muutusi ja läbimurdeid. Sellisel Täiskuul on kordi suurem potentsiaal ja see puhastab sageli tee, mis aitab kiirendada hinge teekonda. Võib-olla arvasid, et lähed ühte teed, kuid sageli paljastab Varjutusega Täiskuu hoopis täiesti uue tee.


Juuni Täiskuu energia suunab jääma kindlaks oma sügavamatele tõekspidamistele, nõudma oma Väge ja lubama oma Sisemise Tule häälel rääkida. Tõenäoliselt taipad, et miski su elus on lõppemas. Või avastad, et sind kutsutakse üles vabastama ja laskma lahti millestki, mida seni arvasid end tõesti teenivat. Kui sul on küsimusi või oled olnud segaduses, siis tee nüüd oma taotlused ja lase sellel Täiskuul näidata endale teed, mis on Hinge jaoks parim.


18. juuni on Kaduneljapäev ja suurepärane aeg vabaneda nii vaimses, emotsionaalses kui ka materiaalses plaanis oma aja ära elanust ja kasutuks muutunust. Loobumine, lahti laskmine ja koristamine edeneb nüüd paremini ja kergemini. Lahti laskmise ja uue loomise rituaale saab läbi viia ka kohe paari päeva pärast ja mitu päeva järjest, sest saabuvad väekad, salapärased ja nõiduslikud Pööripäevaaegsed pikimad päevad ja valgeimad ööd.


20. juunil kell 23:43 liigub Päike õhulisest Kaksikutest voolavasse Vähi märki, sellele järgneb 21. juunil kell 0:44 Suvine Pööripäev ja Suve algus ning Kuuloomine 21. juunil kell 9:41 Päikesega Vähis ja Kuuga Kaksikute märgis. Lisaks leiab samaaegselt aset ka iga-aastane Täielik Päikesevarjutus, Eestis see nähtav ei ole. Need neli ööd kuni Jaanipäeva, 24. juunini on erilise väe ja potentsiaaliga. See on Valgusemaagia ja Imede aeg, Transformatsiooni ja Uueksloomise aeg. Mõtetel, taotlustel ja soovidel on sel ajal eriline vägi, tasub neid siis eriti hoolikalt valida ja jälgida, et külvataks ikka just neid seemneid, millest saaks kasvada soovitud saak. See on aeg, et võtta aeg maha, tunnetada, nautida, avaneda ja häälestuda loomisele. Nüüd on võimalik ellu tuua suuri muutusi läbi rõõmu, kergelt, õhuliselt, voolavalt. Kindlasti on sel ajal eriti kasulik viibida võimalikult palju looduse keskel värskes õhus, juua allikavett, suhelda taimede, kivide ja maaga, õhuga ja veega. Ja muidugi tulega. Pööripäeva ja jaanituled omavad erilist maagilist ja puhastavat väge. See on suurepärane aeg looduselementide abiga leida endas taas tasakaal ja vägi, iseennast taasavastada, maandada, puhastada ja uueks luua. Juuni toob korraga nii kaost kui ka harmooniat. Alates Pööripäevast kulgeme Päikese all Vähi egiidi all ja Vähk hoolitseb emalikult selle eest, et voolaksime vabalt ja oleksime vanast uude sündinutena turvaliselt hoitud ja toidetud ka läbi kõige suuremate kaose ja transformatsiooni aegade.


Imederohket ja edukat juunikuud!

Kristallikoda

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page