top of page

Evelyn Luikmel: Kuidas liikuda edasi peale purunenud suhet


Kui suhe on lõppenud ja süda murtud, tuleb sageli ette, et ei suudeta endisest kaaslasest lahti lasta ega isegi uskuda, et võidakse kunagi veel armastada. Negatiivsetesse mõtetesse takerdumine on siis eriti kerge juhtuma ja emotsioonidki kipuvad üle keema. Kuidas sellisest olukorrast võitjana välja tulla, mida tasuks kindlasti vältida ja miks me üldse niimoodi reageerime, arutleb terapeut Evelyn Luikmel.

Et panna punkt ühele peatükile ja alustada uut, on kõige olulisem anda andeks nii endale kui ka teisele inimesele, sest muidu ei saa edasi liikuda. Sellises olukorras ei pruugi andeksandmine olla kõige lihtsam, sest inimene, kes on teise peale pahane, ei ole üldse enda energiaväljaski. Kõigepealt peab ta uuesti iseenda välja minema ja taas endaks saama - alles siis on andestamine võimalik ja inimene saab edasi minna.

Kui on andeks antud, tuleb hakata tegelema iseendaga, et usaldus ja enesekindlus tagasi saada. Oma negatiivseid mõtteid tuleb teadvustada ja need ümber teha. Suhte lõppedes on neid inimestel tavaliselt väga palju. Lase lahti igasugune negatiivne tunne enda seest: suuna silmad üles ja liigu tavateadvusest üliteadvusesse. Lase vabaks kõik need mõtted, mis sulle rahu ei anna. Kui saad enda alateadvusesse piisavalt vaba ruumi ja tõmbad juba vähem negatiivsed mõtteid ligi, siis saad hakata looma enda sees seda, mida tegelikult vajad. Iga mõte loob. Seni kaua, kui sa lood negatiivsust, ei saa sa sellest ringist välja. Kui sa ei anna enda hingele ega teisele inimesele seda kogemust andeks, võid selles ringis olla lausa aastaid. Seni kaua, kui sa ei anna inimesele andeks, ei anna sa teda tegelikult vabaks. Andeks võiks anda ka siis, kui tunned teise inimese vastu enda arvates õigustatud viha. Viha ei ole aga kunagi õigustatud. Sa oled sellisel juhul jäänud lihtsalt kusagile sagedusele kinni ja toidad läbi enda teatud energiasüsteemi. Inimese põhiolemus on armastus, mitte viha. Vihasse jäädakse kinni ego tõttu – ego ei lase lüüasaamisest üle saada ega edasi minna. Ego tuleks jätta sellises olukorras sinnapaika ja keskenduda ikkagi andestamisele. Vastasel juhul pärsid enda edasiliikumist ega saagi egotasandist välja. Sa pead sellest tasandist välja tulema.

Edasiliikumist takistavad inimestel ka hirmud, näiteks hirm üksijäämise ees rõhub inimesi väga tugevalt, samuti hirm hakkamasaamise ees. Ka armukadedus baseerub hirmul millestki ilma jääda. Sa pead tulema sellest vaesusteadvusest täielikult välja küllusteadvusesse, kus aktsepteerid kõigepealt ennast sellisena nagu sa oled. Tule sellest hirmust läbi. Hirm üksinduse ees ja hirm kellestki ilma jääda võivad olla aktiivsed ka siis, kui sa ei ole enam selle inimesega koos.


Sageli leiavad inimesed pärast suhte purunemist endale kiiresti uue partneri. Eriti kipuvad seda tegema mehed. Mina soovitaksin tegelikult olla siiski üksi ja tegeleda iseendaga, kuni saad uuesti enda suhtes austuse, armastuse ja usalduse toimima. See on oluline selleks, et järgmises suhtes ei korduks sama. Kui sa otsid kohe uue inimese, jääb haav parandamata ja lein lõpetamata. Iga lahkuminek on tegelikult ikkagi lein. Kui sa ei tee sellega enda sees rahu, toimub mõne aja pärast tõenäoliselt täpselt sama ja sa oled jälle üksi. Kui sa otsid kohe uue inimese, näitab see, et sul on suur hirm üksi jääda. Selle tõttu sa ei tule mitte iseendasse, vaid hakkad tarbima kellegi teise energiat, kellegi teise armastust.Sellisel juhul sa ei saa armastust enda suhtes ikkagi aktiivseks. Kui tuleb uus inimene kiiresti kõrvale, on see inimene sageli teejuht, kellel võib olla endal samasugune murtud süda. Sellise suhte eesmärk on tihti inimene vanast partnerist lahti tõmmata ja aidata edasi minna. Selline suhe ei pruugi tihtipeale püsima jääda, sest kui suhtesse satuvad kaks kinnise südamega inimest, siis mis tasandil see armastus olla saab?

Eluterve viis lahkuminekust tuleneva leinaga tegelemiseks oleks pöörata tähelepanu iseendale, oma tunnetele ja mõtetele, neid aktsepteerida, neist läbi minna ja need lahti lasta. Inimesed võivad sellistel hetkedel tunda, et seda kõike on liiga palju ja tahta isegi antidepressantide järele haarata. Võiksin ju soovitada, et paremini aitaks meditatsioon, kuid sageli ei suudeta sellises olukorras oma mõtetest nii palju lahti lasta, et suuta mediteerida. Igal juhul on kasulik palju liikuda, sest liikumine iseenesest tekitab heaoluhormoone ja inimesel on selle võrra lihtsam. Aitavad ka muud meeldivad tegevused, näiteks tantsimine või joonistamine.

Kui sellise murega klient tuleb minu seansile, aitan tal esimese asjana tulla enda energiavälja, enda algolemusse ja anda hingele andeks saadud kogemused, et inimesel oleks üldse võimalik hakata sellest punktist edasi liikuma. Aitan tal andeks anda ka teisele inimesele, näha asja teise nurga alt ja avada blokeeringud, kuhu inimese mõte või tunne on kinni jäänud, näiteks armukadeduse, pettumuse või reedetuse tundesse. Siis tunneb inimene, et ta on sellest kogemusest läbi läinud ja koormast vabaks saanud ning saab minna edasi. See ei pruugi toimuda päris esimesel korral, vahel võib olla vaja sellega tegeleda ka paar korda, kuid üldiselt inimesed siiski saavad sellest koormast vabaks. Kui asjaga väga mitte tegeleda, kestab see protsess tavaliselt umbes kaks aastat. Kui sellega siiski aktiivselt tegeleda, on sellest võimalik nädalate või kuudega välja tulla.

Kui inimene liiga pikka aega negatiivseid mõtteid ja tundeid enda sees hoiab, hakkab see lõpuks mõjutama tema immuunsust ja läbi selle ka kõiki teisi kehasüsteeme. Ka viirused ja bakterid võivad langenud immuunsuse tõttu vohama hakata. Immuunsust aitab tõsta positiivne mõtlemine ja ennekõike armastus, seega juba enda tervise pärast tasub andestada – tehkem seda siis juba pigem kohe.

 

Evelyn on valgustervendaja, kes töötab valguskanalis, põhiliselt tervendab ta kristallikambris koos mäekristallide ja tiibeti helikausiga. Ta tegeleb emotsionaalkeha puhastuse ja valguskeha aktiveerimisega ning kanaldab igale inimesele just sel hetkel sobiva teraapiavormi.

Evelyni kohta saad lähemalt lugeda siit. Tema seansile aja broneerimiseks vajuta siia.


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page