top of page

Maikuu energiad 2020

Maikuus algab oluliste ja kiirete muutuste aeg nii looduses kui ka meie sisemaailmas, suhetes ja ühiskonas. Tähelepanu nihkub mineviku taagalt ja alateadvuse hämaratest sügavustest olevikku, vaatega tulevikku.Kodu ja perekonna, töö ja karjääri ning nende omavahelise tasakaalustamise teemad vahetuvad vaba ja voolava eneseväljenduse ja sõnavabaduse teemadega. Algab periood, mil hakkame õppima paremini suhtlema, ennast selgelt ja arusaadavalt väljendama ning oma mõtteid edasi andma ideelise arengu ja ühiseid huve teeniva koostöö eesmärgil. Nüüd õpime teiste inimeste tõdede aktsepteerimist ja lihtsama lähenemisviisi leidmist sellele, kuidas valime asjadest mõelda. Ka suhetes ja südameasjades saabub selginemine ja edasiminek. On ülimalt soodne aeg teha elus suuri kardinaalseid muutusi. Jätkusuutmatud mustrid kaovad, ära seo end nendega, panusta muutusesse. On aeg hakata liikuma ajaga kaasa, uurida uusi võimalusi ja end rohkem ka füüsiliselt liigutada. Lõpetamata suhetes on suund selguse saavutamisele, olgu selleks siis lõplik lahendus või otsus anda teine võimalus. Alistumine muutustele avab arengutee uude reaalsusesse. Võta end vastu sellisena nagu sa oled, oma tunnetega, oma mõtetega, luba endal lihtsalt olla. Armastus on jääv, leia igapäevaselt aega puhata selles teadmises.

Täiskuu on 8. mail kell 0:47, mil Päike on Sõnnis, Kuu Skorpioni märgis. Skorpion toob mängu transformatsioonienergia. Aeg on silmitsi seista suurte sisemiste ja vormiliste muutustega. See Täiskuu toob sügavama arusaamise ja lõpetuse energia, kõrgendatud intuitiivsuse ja teravdatud tajud. Tõde saab aina enam ilmsiks, võimalik, et šokeerival viisil, aga see on vaid parema tuleviku teenistuses. Olgugi oma mõjult otsustav ja intensiivne, pakub see aeg ka võimalusi vaadata tänutundega tagasi läbitud kogemustele ja näha nende vajalikkust, sügavamat, seni varjus olnud eesmärki ja ilu. See on puhastustule ja uuestisünni aeg.


20. mail kell 15:49 liigub Päike Sõnnist Kaksikute märki. Jäik ja maalähedane Sõnn, kellele ei meeldi muutused, annab teatepulga õhulisele ja vilka mõtlemisega Kaksikutele, kes otsib ja soosib muutusi. Kaksikute teemad on suhtlemine, eneseväljendus, sõnavabadus, oma tõe väljendamine, vaheldus, uued vaatenurgad, liikumine, värske õhk, kerge meel ja intellektuaalsed huvid, leppimatus põhjendamatute standartitega. Uuenduste ellutoomiseks on aeg ideaalne. Aeg soosib iseseisvat õppimist, projektide kirjutamist, vestlusi ja läbirääkimisi.


21. mai on Kaduneljapäev, hea aeg vanast lahti laskmiseks ja ruumi loomiseks uuele. Parim aeg pinnale tõusnud ja ajale jalgu jäänud mustritest ja piirangutest ning kasutult seisvatest esemetest otsustavalt ja tänutundega vabaneda. Mõtle, mis meeldis sulle endise elu juures, mille ja milliste kogemuste eest oled tänulik? Mis on see, millest sa puudust ei tunnegi tegelikult? Mis on nüüd paremini? Kuidas sa tahaksid, et su päevad edaspidi välja näeksid? Mida möödunust võtta ja mida jätta? Milline elutempo sulle tegelikult sobib?

22. mail kell 19:37 on Kuuloomine, nii Päike kui ka Kuu on Kaksikute märgis. See Kuuloomine toob kaasa uut ja avardavat teavet, mis annab impulsi ja motivatsiooni hakata mõtlema ja liikuma uues, võibolla ootamatus suunas. Kaksikute energia soosib ümberhindamist ja suhtumise muutmist.


Vali oma tee. Vali oma mõtteid. Vali oma tundeid. Sinu valikud loovad maailma. Mida sa oma valikutega toidad, see kasvab. Igaühe isiklikud valikud loovad ühist reaalsust. Kõik, mis muutmist vajab, tuleb teravalt esile ega lase endast enam mööda vaadata. Edasi viivad vaid eetilised, sügavalt läbitunnetatud, südamest tulevad ja hingeteega kooskõlas olevad otsused. Maailma saad muuta vaid muutes oma valikuid ja suhtumisi. Surve ei anna järele enne kui saavutatakse vajalik muutus. Viha, vimm ja protest on mõtetu energia raiskamine. Protsessi pole võimalik peatada, aga on võimalik valida endale sobiv suund kuhupoole liikuda.


Pime, jäik ja ajale jalgu jäänu ei saa enam siitmaalt meiega kaasa tulla. Vanad mõtteviisid, olemise ja toimimise viisid, aegunud teadvusseisundid justkui kooritakse maha. See protsess kestab veel mõnda aega, maikuus liigub see plahvatuslikult ja jõudsalt edasi. Tundeskaala laieneb ja tundlikkus tõuseb. Kontakt oma tunnetega muutub aktiivsemaks ja ausamaks, suhtlemine sügavamaks. Vastuvõtlikkus ja empaatia, kaastundlik kuulamine on olulised omadused, mida on vaja õppida ja praktiseerida kvaliteetse ja edasiviiva suhtlemise saavutamiseks. On olulisem olla aus iseenda ja teiste vastu kui „hea ja viisakas”. Kui oled vältinud konflikti iga hinna eest püüdes säilitada „kodurahu”, oled tegutsenud iseenda tõekspidamiste vastu ja rikkunud sellega oma tervist. Nüüd pole see enam võimalik. Konflikt on vältimatu, sest tõe väljendamisest pole enam võimalik hoiduda. Võimalik, et raksatab pikne pärast kogunenud survet ja lööb õhu puhtaks. Vanast vabanenuna, kerge südamega, on hea minna vastu õitsvale ja hoogu koguvale kevadele, nautida puhkevaid pungi ja õisi, linnulaulu, päikesepaistet ja vihmasagaraid. Usalda elu kulgu ja naudi teekonda.


Imelist maikuud! 🌸

KristallikodaRecent Posts

See All

Komentáře


bottom of page