top of page

Õieteraapia ülistuseks


Seekord tahan ma jagada oma Bachi õieteraapia kogemust. Ütlen kohe ära, et see on minu selle kevade üks kõige sügavamaid ja vaimustavamaid leide ja kogemusi. Uskumatu, kui palju selginemist ja avardumist võib alata ühest väikesest teraapiatoast, ühe imelise inimese käe alt...

Mõistagi käib jutt taas Katrini Ilutoast Kristallikojas ja imelisest Katrinist endast. Üsna sügava loodustunnetusega inimesena, polnud Katrinil mind vaja pikalt veenda, et õite olemus on eriline, aga õietilkade mõju üllatas mind ikkagi, sellegi poolest.


"Õied on oma olemuselt väga õrnad ja ilusad, ilu ja harmooniat on neis rohkem kui ainelist osa. Inimesel on õiega hingetasandi seos”, kirjutab Mercedes Merimaa oma raamatus „Õitest hingeni”. Oma kogemusest võin kinnitada, et nii see tõesti on.

Mida kujutab siis endast Bachi õieteraapia? Sellest saab lugeda Katrini Ilutoa kodulehelt. Tilkade saamiseks korjatakse õied otse vabast loodusest (!), keskpäeva paiku, mil päikese intensiivsus on kõige suurem. Õietilkade vedelik kannab endas õite energiat ja mõjub inimesele tema välja kaudu. Laborikatsete tulemustes õite energia ei kajastu, aga inimesele mõjub see siiski. Õietilkade mõju võib ilmneda juba mõne tunni või päeva jooksul, ravikuur kestab tavaliselt 2-3 nädalat. Õietilgad aitavad tasakaalustada emotsioone, lahti saada üleliigsest hirmust, ärevusest, kurbusest, leida endas enesekindlus, elurõõm ja jõud edasi minemiseks. Eriti geniaalne on veel see, et õieteraapia sobib kõigile - lastest vanuriteni, allergikutele ja ka koduloomadele, mingeid vastunäidustusi ei ole.

Seekord läksime Katrini juurde teraapiasse kahekesi, minuga oli kaasas ka mu 14-aastane tütar. Kummagagi meist vestles Katrin eraldi ja kumbki meist sai oma spetsiifilise tilgasegu. Teraapia algabki vestlusega, mille käigus selgitatakse välja, millised teemad hingest parasjagu esile on kerkinud ja millised emotsioonid vajaksid vabastamist, kus tundub olevat seisak või tõke. Vastavalt esile kerkinud teemadele valis Katrin meile kummalegi sobivad taimed, mille õitest saadud tilgad siis pudelisse kokku segas. Mu tütar sai segu 7 õiest, minu puhul ilmutas end vajadus 4 taime õite energia järele ja nii ka jäi. Üks minu segusse kuuluv taim on tuntud oma võimsa ja sügava mõju poolest, nii et Katrin küsis enne mitu korda, kas ma ikka olen valmis sellega rinda pistma. Sellise eelinfo peale kasvas mu uudishimu ja soov õietilkade mõju kogeda aga veelgi ja vähimagi kahtluseta nõustusin selle „karmi” taime oma õiesegusse lisamisega. Etteruttavalt võin öelda, et mul ei tulnud kahetseda :)

Kuna olime õietilkade haardes seekord kahekesi, siis on mul kasutada nii oma sisemine kogemus kui ka välise jälgija vaatepunkt oma tütre suhtes. Tilkade manustamist alustasime kohe sealsamas ja jatkus neid kolmeks nädalaks. Ikka neli tilka kohe hommikul peale ärkamist, kaks korda neli tilka päeva jooksul ja neli tilka enne uinumist. Kuna mu tütar manustas oma esimesed tilgad paar tundi enne mind, siis võisin kõigepealt olla tunnistajaks sellele, kuidas muutumine temas algas. Ta selg läks sirgemaks, pilk selgines ja avardus justkui korraga nii välja- kui ka sissepoole ning ilmselgelt oli märgata muutust meeleseisundis. Teda vaadates nägin, et temas on maad võtmas rõõm, kergus ja rahu. Iga päevaga muutus tüdruk aina enesekindlamaks ja julgemaks, rüht paranes ja naeru lõkerdamist jagus igasse päeva. Muutusi endas tundis ta algusest saadik ka ise ja oli selle üle väga rõõmus ja õnnelik. Ilmselgelt oli näha, et teda painanud emotsioonid lahenesid, ta koges hinges suuremat selgust ja mõistis end paremini. Ka rõõmustas teda see, et sai koolis paremini hakkama õppeainete ja ülesannetega, millega varem oli kimpus olnud ja mis temas stressi olid tekitanud. Kergemaks ja stressivabamaks muutus tema jaoks ka suhtlemine inimestega, kellega see seni oli pingeline olnud. Ema süda loomulikult juubeldas kuuldes iga päev tema kerget, sillerdavat ja nakatavat naeru. Õieteraapia tõi temas kaasa suure sisemise avardumise ja enesekindluse kasvu ja nüüd, kus tilkade manustamine on juba kuu aega tagasi lõppenud, on pilt ikka samasugune. On näha, et õieteraapiaga saavutanud seisund on püsivaks pinnaseks, millelt edasi liikuda.

Õietilkade mõju endas hakkasin kogema juba esimese tunni jooksul alates esmadoosi neelamisest. Mul oli tunne, et minu sees algas kõigepealt inspekteerimine ja olukorra hindamine. Õite energiaga sisenenud teadvus vaatas justkui taskulambiga ringi minu sees, minu teadvuses, et kindlaks teha, milline on olukord ja mida on vaja muuta. Koheselt tundsin ka korrastamise ja ümber struktureerimise algust endas. Selline kiire ja selgelt tuntav mõju hämmastas mind õietilkade juures algusest lõpuni. See „karm” taim tegi oma tööd väga hästi, tema ülesandeks oli halastamatult lagedale tuua takistuste peidetud põhjused ja aegunud mustrid, olgu need nii vanast ajast ja sügavale peidetud kui iganes. Ja tõesti – esile neid kerkis, uskumatult vanu, uskumatult osavalt peitu pugenuid ja maskeerunuid. Nüüd nad tulid, said nähtavaks ja sattudes teadvuse valgusesse, lahustusid. Tundsin pidevalt, kuidas töö minus käis, ka magades. Jälgisin endas toimuvat justkui kõrvaltvaataja, täis imestust, imetlust, rahulolu ja tänutunnet. Iga päev tõi endaga uue ja selgema olemise. Samas tunnetasin ka kui oluline oli mitte osutada toimuvale vastupanu, vaid usaldada ja lasta sel toimuda. Tundsin, et minus toimus parim võimalik.

Viimaseid õietilgakesi oma pudelis vaatasin suisa kahjutundega, õnneks oli tulemas veel ka järelmõju. Järelmõju seisnes selles, et keha, meel ja hing kohanesid uute mustrite ja uue olukorraga. Intellekt tegeles uuenduste lahti mõtestamisega, tundsin ka mõistuse ja südame sünkroniseerumist. Mu sisemus tegeles avanenud uue horisondi uurimise, kompimise ja kaardistmisega. Lennus olnud pusletükikesed maandusid nüüd rahulikult uues mustris, tundsin end uuenenu ja värskena. Mu vaatenurgad mõnedele elu aspektidele ja olukordadele olid muutunud ja teraapiakuur oli endaga toonud ka juba silmnähtavaid ja käega katsutavaid positiivseid elumuutusi.

Oma kogemustele toetudes võin südamest soovitada Bachi õieteraapiat kõigile, kes tunnevad soovi muudatusteks oma elus. Tundub, et eriti hästi ja tõhusalt mõjub see tundlikele ja empaatilistele inimestele, olenemata soost ja vanusest. Õigupoolest ei mõista ma, miks selline tõhus teraapiavorm nii vähe teada ja tuntud on. Bachi õieteraapia vääriks kindlasti hoopis suuremat tuntust ja tähelepanu. On puhas rõõm tunnetada kokkukuuluvust Looduse harmooniaga ja ühendatust meie imelise planeedi teiste eluvormidega.

Tuhat tänu Sulle, Katrin!

Lisainfo ja Katrini kontaktid leiad siit.

Külasta ka Katrini Ilu- ja Teraapiatoa Facebooki lehte!


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page