top of page

Evelyn Luikmel: Rahulolematusest rahuloluni

Väga paljud inimesed kogevad rahulolematust. Rahulolematus tekib siis, kui sa ei ole oma teel ega tee neid asju, mida tahaksid teha, kui elad vaid teiste jaoks ega ole oma südames, rääkimata oma algolemusest.


Tihtipeale inimene ei ela enda energiaväljas, vaid väljapoole, teeb teiste jaoks asju või selle pärast, et peab tegema, teadvustamata, kes ta ise on, mida ta siin elus soovib või mida tahab teha. Sageli peegeldavad ka lapsed oma vanemate mustreid ja võtavad nende mõttemustreid üle. Kui vanemad on kogenud näiteks vägivalda või armastuse puudumist ehk nende emotsionaalsed vajadused on jäänud rahuldamata, tekib rahulolematus, mis väljendub selles, et inimene pidevalt ei ole rahul sellega, kes või mis ta on, kus viibib või mida teeb.

Kui sa isegi ei tea, mida tegelikult tahad, peaksid hakkama vaatama enda sisse – kes sa oled ja mida sa tegelikult siin oled tegemas? Kui juba rahulolematus tekib, on hing nii palju ärganud, et saab aru, et see olukord, kus ta on, ei ole tema jaoks piisav, ei ole see koht, kus ta tahaks olla. Sellist olukorda, kus inimene mitte midagi muuta ei saa, ei ole olemas. Alati saab midagi muuta, isegi kui see on vaid vaatenurk. Kui muid aspekte muuta ei saa, võta olukorda sellisena, nagu see on ja lepi olukorraga – siis sa saad hakata seda olukorda muutma ja parandama, aga ilma negatiivse filtrita seal vahel. Kui inimene tunneb, et ta ei suuda oludega kohe kuidagi leppida, peaks ta süvenema ja keskenduma sellele, mis see on, mis teda tegelikult rahulolematuks teeb. See võib olla see piiratud olukord, piiratud vabadus. Võib-olla oled sa nõus leppima mingi osaga – siis keskendugi nendele asjadele, millega sa rahul oled, leia kas või üks selline asi ja keskendu sellele, et siis tegeleda nende asjade/tunnetega/emotsioonidega, millega sa rahul ei ole. Aga ära pane negatiivset filtrit vahele, sest seeläbi sa annad ära kogu energia ja tunned päeva lõpuks, et oled energiast täiesti tühi ega jaksagi soovitud asjadega tegeleda.


Lisaks energiakaole tekitab rahulolematus energiablokeeringu, kus inimene ise hakkab enda vastu töötama, paneb enda sees valguse kinni ja järgnevate aastatega (mõnel isegi kiiremini) hakkab haigusi looma: nii kasvajaid, südamehaigusi, infarkte, insulte kui ka nahahaiguseid ja allergiaid. Üks kõige lihtsam põhjus on rahulolematus. Oma mõttega võid sa kinni panna ka oma ainevahetuse, maaühenduse, ka naha ainevahetuse. Paljudel on üheks esimeseks märgiks peavalu, mis annab märku, et inimene ei ole enda teel ega tee neid asju, mis teda rahuldaksid. Sellest välja tulemiseks on esiteks vaja teadvustada oma mõttemustrit – seda, mis sind tegelikult rahulolematuks teeb. See võib vahel olla väga väike asi, kuid võib ära rikkuda terve päeva. Fookus tuleks tuua sellele, millega sa rahul oled. Tuleb endale teadvustada seda mõtet ja konkreetset situatsiooni, mis rahulolematuse tekitas. Hakkagi sellest peale, et see situatsioon ära muuta. Kui sa ei saa seda muuta, võiksid pigem sellega leppida ja proovida muuta neid asju, mida sa saad muuta. Tavaliselt enamik asju on ikkagi sellised, mida saab muuta.


Rahulolematust tuleks endale teadvustada ja teadlikult lahti lasta neid mõtteid, mis seda tekitavad. Võid seda päeva jooksul kas või tuhat korda teha. Lihtsam on tõsta korraks silmad üles ja tulla tavateadvusest hetkeks välja üliteadvusesse – sellega katkestad mõttelõnga ja sul on lihtsam sellest välja tulla. Põhiline on teavustamine ja fookuse muutmine. Tegelikult saab kohe aktiveerida ka mõtteid sinna juurde, millega sa rahul oled. Teha kas või selline mõtteharjutus, et kujutad endale ette tunnet (ükskõik millises olukorras), kus sa oled rahul. Seeläbi saad enesetunde sel hetkel paremaks ja sa ei tõmba enam rahulolematust ligi. Kui sa lood rahulolematuse, siis tegelikult hakkab su alateadvus tooma su ellu olukordi, kus sa seda koged ja tekib lumepalliefekt, nii et rahulolematust tuleb kogu aeg juurde. Peaksid selle peatama ja muutma seda seisundit läbi teadvustamise ja fookuse muutmise, et sa ei tõmbaks enam seda seisundit ligi.


Samuti mõjutab meid ka teiste inimeste rahulolematus. Mida tundlikum sa oled, seda rohkem võtad teiste emotsioone vastu ja seetõttu rahulolematu inimesega koos olemine võib sind mõjutada. Kuid sa ei pea laskma sel juhtuda. Sa saad teadvustada, et see on tema tunne ja tal on õigus seda tunda, kuid samas otsustada, et sa ei võta seda vastu, sul ei ole seda vaja. Kui sinu sees ei ole üldse rahulolematust, ei saa siiski teise inimese rahulolematus sinus rahulolematust aktiveerida. Sa võtad vastu vaid neid tundeid ja emotsioone, mis sinu sees juba olemas on. Muul juhul sa ei tõmba neid ligi. Tavaliselt meie lähedal on inimesed just nende samade emotsioonidega, mis meie endagi sees on, et õppida, kuidas nende emotsioonidega hakkama saada. Nad toovad peeglina need emotsioonid esile ja me peame nendega lihtsalt silmitsi seisma.


Kui rahulolematus saadab sind täieliku foonina, tuleks jõuda asja tuumani, tegeleda sellega senikaua, kuni saad aru, millest see sul tuleb. Tihtipeale on see su vanemate mustrite peegeldus. Proovi võtta vanemate mustrid eest ära ja vaata, mis järele jääb. Proovi teadvustada, mis tunne see on, hakka endalt küsima, kust see tuleb, ja jälgi, mis vastused su sees esile kerkivad. Vastuse saamiseks tule mõistuse tasandilt enda südame tasandile, emotsionaalsesse südamesse ja tee süda nii palju lahti, et sa saad neid vastuseid enda seest. Need vastused on kõik sinu sees olemas ja sinu teadvus, sinu emotsionaalne süda on võimeline sulle vastama, kui sa kuulad. Kui sa oled mõistuses, siis sa ei kuule seda. Mõnel inimesel võib olla keeruline iseseisvalt mõistuse tasandilt südame tasandile tulla, siis võib olla mõistlik otsida mõni terapeut, kes sind sellel teel aitaks. Mõistus sulle vastuseid ei anna. Mõistus annab mõistuse vastuseid, mis on ratsionaalsed, kuid mis võivad tekitada veelgi rohkem rahulolematust. Tõelised vastused tulevad vaid südamest.


 

Evelyn on valgustervendaja, kes töötab valguskanalis, põhiliselt tervendab ta kristallikambris koos mäekristallide ja tiibeti helikausiga. Ta tegeleb emotsionaalkeha puhastuse ja valguskeha aktiveerimisega ning kanaldab igale inimesele just sel hetkel sobiva teraapiavormi. Evelyni kohta saad lähemalt lugeda siit. Tema seansile aja broneerimiseks vajuta siia.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page