top of page

Veebruarikuu energiad 2021

Veebruarikuu on ühtaegu nii sündmusterohke ja toimeka kui ka kerge ja edasiviiva energiaga. Õues on veel talv ja lumi, aga kevad meie sees on juba täie hooga puhkemas. Veebruari energia toob uue hingamise ja tubli sõõmu värsket õhku.Ees on intensiivne kuu, mis pakub meile võimalust keskenduda, ravida vanu südamehaavu ning hoida oma meel avatuna uutele vaatanurkadele. Kuu märksõnadeks on uuendused, ümber hindamised, arendamised, muudatused, parendamised, ümberkorraldused. Kuu alguse energia on küllaltki ebakindel, õhus on palju küsimusi, see aeg sobib hästi ümbermõtestamiseks või ümberasetumiseks ning ainulaadsete lahenduste leidmiseks. See on valgustumise ja kasvava selguse aeg. Kui otsid vastuseid, siis võid need nüüd äkitselt lihtsalt enda seest leida. Soodustatud on ka tagasivaated, taaskülastused, kõrvalised rajad, võib ette tulla ootamatuid remonditöid või kulutusi. Veebruari teine nädal kannab tugevalt täitumusele või eesmärgile jõudmise energiat. Lõpule lähenedes võivad protsessid muutuda üle ootuste kiireks ja sujuvaks, tuues kaasa kergenduse ja vabanemise tunde ning taipamise. Läbitud protsess omandab uue mõtte ja tähenduse ning avaneb uus horisont. Kuu lõpupoole on energiad pingevabamad ja sujuvat kulgemist toetavad. Abivajajad leiavad abi, algab tervenenemine, leitakse paremad lahendused.


4. veebruar on Kaduneljapäev. Võta aega, et märgata märke ja vihjeid, mida Universum su teele saadab. Miskit uut on tulemas, seepärast vaata oma elu ja elamine hoolega üle ja loobu sellest, mis enam ei teeni ega toeta või on seisma jäänud ja osutunud üleliigseks. Ka vanad südameasjad võivad nüüd kerkida puhastamiseks ja vabastamiseks pinnale. Kui kannad endas pahameelt läbielatu pärast või püüad vanadest haavadest või suhetest välja tulla, on see Kaduneljapäev suurepärase energiaga vana minnalaskmiseks ja lõpetuse ning leppimise leidmiseks. Kaduv aeg kestab kuni Kuuloomiseni.


11. veebruaril kell 21:06 on Kuuloomine Kuu ja Päikesega Veevalajas ja mitte ainult! Veevalajasse on sel päeval koondunud veel ka Saturn, Jupiter, Veenus ja Merkuur! Sellist Taevahiidude kogunemist ei kohta just tihti, viimati nähti sellist koondumist Veevalajas aastal 1962. Sellised seisud on arengu kiirendid, nii et mõtle eluvaldkonnale, milles soovid suuremaid edusamme teha ja suuna see mitmekordselt küllastatud Veevalaja energia sellesse teemasse. Veevalaja on õhumärk, seega on meie vaimne energia sel perioodil tugev ning uks uutele ideedele ja inspiratsioonile avatud. Selle Kuuloomise ajal liigume sügavamale Veevalaja Ajastu energiatesse. See on võimas uute alguste ja kavatsuste ning taotluste seadmise aeg. Hea aeg näiteks Veevalaja väärtustega sobituvalt leida viise, kuidas oma kohalikku kogukonda toetada või vabatahtlikuna panustada või annetada humanitaarprojektidele.


See Kuuloomine on alguseks ka Yin Valge Metall Pühvli aastale. Pühvli energia on kosutav ja maalähedane, tuues tähelepanu praktilistele teemadele ja enese eest hoolitsemisele. Pühvel on tugev ja usaldusväärne ning sel aastal peame leidma viisid, kuidas olla iseenda jaoks tugev ja usaldusväärne. Muidugi aitab ka see, kui ümber on tugevaid ja usaldusväärseid inimesi kui neid vajame. See aasta sobib organiseerumiseks ja tublisti töö tegemiseks, sest sel aastal tehtud jõupingutustele järgneb ka korralik tasu ja küllus.


14. veebruar on sõbrapäev ehk valentinipäev ja sobiv päev võtta aega oma sõpruse, armastuse ja tänutunde väljendamiseks nendele, kellest hoolid ja kes sulle kallid. Ka need, kes sellest päevast palju ei pea, tunnevad end siiski puudutatuna siirast ja südamest tulevast tähelepanust ja ehk on just nüüd sobiv hetk näidata oma hoolimist kellegile, kes seda ehk oodatagi ei oskaks.


16. veebruar on vastlapäev. Kui õnneks läheb ja tali sinnamaani ikka vastu peab, saab tänavu ehk üle mitme aasta lustida ja vastlaliugugi lasta! Nüüd võiks mõelda ka oma tervisele ja hakata paastuma või minna üle kergemale toiduvalikule, et end talvetaagast vabastada ja kevadise värske energia vastuvõtmiseks ette valmistada. Vanarahvas uskus, et kui Päike end vastlapäeval näitab, on naistel ja neidudel terve aasta hea tervis. Kindlasti tasub sel päeval igal juhul leida võimalus veeta aega värskes õhus, sest olgu ilm milline tahes - õhus on juba kevade hõngu ja energiat.


19. veebruaril kell 0:43 siirdub Päike Veevalajast Kalade märki. Kalad on sodiaagiringi viimane märk. Kalad on ka veemärk, seega võime tema mõju all tunda end emotsionaalsemalt ja eriti tundlikena. Samuti toovad Kalad peegeldusi nii minevikust, olevikust, kui ka tulevikust. Kalade ebamaine intuitsioon toob ilmsiks niimõndagi. Ole valmis minevikust lahti laskma ja sea end valmis uueks tsükliks, mis algab kuu aja pärast, kevadisel pööripäeval.


27. veebruaril kell 10:17 on Täiskuu Päikesega Kalade ja Kuuga Neitsi märgis. Neitsi Täiskuu kannab endas ilusaid, turgutavaid ja sügavalt tervendavaid energiaid. See kutsub keskenduma keha ja vaimu toitmisele ning iseenda ja teiste eest hoolitsemisele. Huvi pakub ka oma keskkonna puhastamine ja korrastamisest. Selle Täiskuu energia toob kergust ja kergendust ning tuletab meelde kui võimsad ja tugevad me oma väes tegelikult oleme.


Imelist veebruarikuud!

Kristallikoda
Recent Posts

See All

Comments


bottom of page